Jak zdravý je lněný semena? Někteří lidé to nazývají „funkční jídlo“, což znamená, že to člověk může jíst, aby zvýšil své zdraví.

Jak zdravý je lněný semena? Někteří lidé to nazývají „funkční jídlo“, což znamená, že to člověk může jíst, aby zvýšil své zdraví.

V Asii má roli v ajurvédské medicíně po tisíce let. Lidé jej používají jako doplněk stravy k prevenci zácpy, cukrovky, vysokého cholesterolu, srdečních chorob, rakoviny a několika cardiol podvod dalších stavů. jako je kyselina alfa-linolenová (ALA) nebo omega-3. Konzumace těchto živin může pomoci snížit riziko různých stavů.

V současné době však není dostatek důkazů na podporu všech těchto tvrzení. Zde zjistěte, co výzkum říká o lněném semeni a jeho možných zdravotních přínosech. Stejně jako jiná rostlinná jídla je lněná semínka bohatá na antioxidanty. To může pomoci zabránit onemocněním odstraněním molekul nazývaných volné radikály z těla. Pokud je v těle příliš mnoho volných radikálů, může se oxidační stres vyvinout, což vede k poškození buněk a onemocnění. Antioxidanty pomáhají odstraňovat volné radikály z těla. V lignanech než většina ostatních potravin. -3 mastné kyseliny. Výzkum naznačuje, že to může pomoci zabránit růstu různých typů rakovinných buněk. Jeden průzkum z roku 2013 zjistil nižší výskyt rakoviny prsu u žen, které pravidelně konzumovaly lnu.

lignany jsou typ fytoestrogenu, což je rostlinná živina, která působí podobným způsobem jako estrogen. Existovaly určité obavy, že fytoestrogeny mohou zvýšit riziko rakoviny prsu, ale nedávný výzkum naznačuje, že mohou hrát ochrannou roli.

Jak ovlivňuje riziko rakoviny? Zjistěte zde. Lignany mohou také pomoci zabránit kardiovaskulárním onemocněním. Lněná semínka obsahuje všechny tyto živiny. Fytosteroly mají podobnou strukturu jako cholesterol, ale pomáhají zabránit absorpci cholesterolu ve střevech. tělo. Účastníci vzali buď 20 miligneových (mg) tobolky (Mg) kapsle obsahující ligny, 100 mg kapsle nebo placebo po dobu 12 týdnů.

Hladiny cholesterolu klesly po užívání lignanu, zejména u těch, kteří vzali 100 mg tobolek.

Vědci za studií z roku 2012 zahrnující 17 lidí zjistili, že konzumace snižovaných hladin LDL cholesterolu LDL se snížila a pomohla tělu odstranit tuk, i když si všimnou, že celková strava může také hrát roli. Tým navrhl, že lněná semínka v potravě může být užitečná pro snížení hladiny cholesterolu. Vědci navrhli, že lněná semínka by mohla nabídnout alternativu k mořským zdrojům Omega 3. To by z něj mohlo učinit užitečným zdrojem pro lidi, kteří sledují rostlinnou stravu.

Zde se dozvíte více o rozpustných a nerozpustných vláknech.

Umíření příznaků artritidy

Podle nadace artritidy může lněná semínka pomoci snížit bolest a tuhost kloubů. Někteří lidé to berou pro revmatoidní artritidu, lupus a Raynaudův jev..

Lidé to mohou vzít:

 • zem (jedna polévková lžíce za den)
 • jako olej (jeden až tři polévkové lžíce denně)
 • V kapslích (1 300–3 000 mg za den)

Co je to protizánětlivá strava? Zjistěte zde zde. Menopauza.

V roce 2012 však další výzkum stejného týmu dospěl k závěru, že lněná semínka ve skutečnosti nezměnila. Lignany a další fytoestrogeny mohou pomoci snížit riziko chronických stavů, jako je diabetes. Účastníci měli prediabety a byli to buď muži s obezitou, s nadváhou, nebo samicemi, kteří podstoupili menopauzu. Účinek. Tyto výsledky se však nemusí vztahovat na lidi. Zdálo se, že konzumace lněných semínek snižuje krevní tlak, ale nezlepšila hladinu cukru v krvi nebo inzulínovou rezistenci. krevní cukr?

Prevence zácpy

lněná semínka je dobrým zdrojem nerozpustného vlákna, které se ve vodě nerozpustí, místo toho zůstává po jídle po jídle. Tam absorbuje vodu a přidává objem, což může pomoci podpořit pravidelnost.

NCCIH dodává, že konzumace lněného semene s příliš malou vodou může zhoršit zácpu a může vést k zablokování střeva.

Která jídla mohou pomoci zmírnit zácpu? Další informace najdete zde. Myši, které konzumovaly lignany, měly nižší hladiny zánětu, poškození, oxidační poškození a fibrózu, jakož i lepší míru přežití, ve srovnání s těmi, které tomu tak nebylo.

Pokud další testy u lidí vykazují podobné výsledky, vykazují podobné výsledky, Lignany z lnu semeny by mohly pomoci léčit problémy s plicemi po vystavení záření nebo radiační terapii. S:

 • Rakovina vaječníků
 • Kardiovaskulární onemocnění
 • Metabolický syndrom
 • Diabetes
 • Zánět

Použití lněného semínka v ajurvédském lékařství zahrnuje:

 • Podpora celkového zdraví
 • Obnovení rovnováhy pH pokožky
 • Prevence chronické stavy, jako je diabetes, ateroskleróza, a artritida
 • Poskytování ochrany před rakovinou

výživa

Podle ministerstva zemědělství Spojených států obsahuje lžíce pozemních lněných semen 7 g obsahuje :

 • Energie: 37,4 Kalorie
 • Protein: 1,28 g
 • tuk: 2,95 g
 • uhlohydrát: 2,02 g
 • vlákno: 1,91 g
 • Vápník: 17,8 mg
 • Magnesium: 27,4 mg
 • Fosfor: 44,9 mg
 • draselný : 56,9 mg
 • Folát: 6,09 mikrogramů (MCG)
 • Lutein a Zeaxanthin: 45,6 mcg

Časová lžička lněných také obsahuje různé stopy různých Vitaminy a minerály, ale ne ve významném množství. Poskytuje také lignany, tryptofan, lysin, tyrosin a valin, stejně jako zdravé tuky, které jsou většinou nenasycené. Živiny v celých lněných semenech.

Chia semena mohou být dalším zdravým doplňkem stravy. Zjistěte o nich zde. Lidé by se měli vyhýbat lněným semenům nebo nejprve mluvit s lékařem, pokud:

 • Používají ředidla krve, jako je warfarin (coumadin) nebo aspirin
 • Používají nesteroidní protizánětlivé Drogy
 • Používají léky snižující cholesterol
 • Mají rakovinu prsu nebo dělohy citlivé K lněné semeni

Obecněji by lidé, kteří jedí lněné semeny lněná semínka a se spoustou tekutiny, aby se zabránilo problémům s trávením. Rovněž se vyhněte použití oleje kolem data vypršení platnosti na etiketě. Přidejte olej k již připraveným pokrmům a vyhýbejte se mikrovlnné evoluhřih. Je také přítomen v potravinách připravených k jídlu, jako jsou muffiny a jiné pečené zboží, těstoviny, občerstvení a alternativy mléka.

 • Snídaně Cereálie
 • Smoothies
 • Polévky a dušené maso
 • Saláty a sendviče
 • jogurts
 • Lidé mohou také přidat lžíci lněných semen do muffinové směsi nebo jej použít k obal kuře, místo strouhanky.

  Nicméně, použití příliš mnoho lněných semen může dát jídlu hořkou chuť, které se někteří lidé nemusí líbit. Jedním řešením je začít s malými množstvími a postupně přidávat další, podle chuti. Mohou mít nějaké zdravotní výhody, ale v současné době není dostatek důkazů k jejich potvrzení.

  K dispozici je výběr lněných produktů pro nákup online.

  A:

  Lidé mohou při vaření používat lněný olej, pokud jej nevyhřívají. Nejlepší je přidat ji do již připravených jídel a vyhnout se jeho opětovnému zahřátí v mikrovlnné troubě. Je to proto, že zahřívání oleje způsobuje, že se zhoršuje do potenciálně škodlivé formy. Lidé mohou vyrábět salátové dresinky s lněným olejem, ale může to rychle zkazit. Uložte v tmavé láhvi v lednici a nepoužívejte ji po datu vypršení platnosti. Odpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informační a neměl by být považován za lékařskou radu.

  • Výživa/strava

  Zpravodajství má dnes přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí, institucí, instituce, akademické výzkumné instituce. a lékařské časopisy a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Více o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, můžete se dozvědět čtením naší redakční politiky

  • Calado, A., et al. (2018). Účinek lněného semínka na rakovinu prsu: přehled literatury. Chen, F.-P., & Chien, M.-H. (2019). Účinky fytoestrogenů na aktivitu a růst primárních prsních buněk ex vivo [Abstrakt]. D’Elisieo, D., & Velotti, F. (2016). Omega-3 mastné kyseliny a cytotoxicita rakovinných buněk: důsledky pro více cílovou terapii rakoviny. Dánsko-Wahnefried, W., et al. (2008). Doplnění lněné semeny (nikoli omezení tuku v potravě) snižuje míru proliferace rakoviny prostaty u předsudek mužů. Lněný olej a lněný olej. (2016). Lněné semínko. (n.d.). Fukumitsu, S., et al. (2010). Lněná semínka lignan snižuje cholesterol krve a snižuje rizikové faktory onemocnění jater u mírně hypercholesterolemických mužů [Abstrakt]. Goyal, A., et al. (2014). Lněný a lněný olej: Ancient medicína & Moderní funkční jídlo. Hutchins, A. M., a kol. (2013). Denní konzumace lněné semínka zlepšuje kontrolu glykemické u obézních mužů a žen s prediabetem: randomizovaná studie [Abstrakt]. Javidi, A., a kol. (2016). Účinek lnu semene na indexy rezistence na inzulín a krevní tlak u prediabetických jedinců: randomizovaná kontrolovaná klinická studie. Kristensen, M., a kol. (2012). Flaxová dietní vlákna snižují cholesterol a zvyšují vylučování fekálního tuku, ale velikost účinku závisí na typu potravy. Štítek: lněná semínka, roztok. (2009). Lowcock, E. C., a kol. (2013). Spotřeba lněného semínka, bohatého zdroje lignanu, je spojena se sníženým rizikem rakoviny prsu [Abstrakt]. Ostlund, R. (2004). Fytosteroly a metabolismus cholesterolu [Abstrakt]. Parikh, M., a kol. (2019). Dietary lnu jako strategie pro zlepšení lidského zdraví. Peterson, J., a kol. (2010). Dietní lignany: Fyziologie a potenciál snižování rizik kardiovaskulárních chorob. Phaniendra, A., & lt;

  Contents